Magazín

Blog

Startuje 9. kolo soutěže ROK S MEGAPIXELEM. Tentokrát na téma OSLAVY

Aktualizováno: 9. 9. 2021 v 12:19 • Rubrika: Blog

Startuje 9. kolo soutěže ROK S MEGAPIXELEM. Tentokrát na téma OSLAVY

Oslavy jsou plné pozitivních emocí a různých nečekaných situací. Vezměte na ně s sebou foťák a zaznamenejte fotku nebo video plné radosti, smíchu, zábavy... jednoduše toho, co bude stát za to!

ObsahFotosoutěž - Slavíme...!!!

Slavit se dá kde co. Každý rok to jsou svátky a narozeniny, slavit ale můžeme také významné životní jubilea a události od promocí, přes narození potomka, až po oslavu výhry v nějakém sportovním klání. Slaví se ale také příchod nového roku, začátek jara nebo Vánoce. Ostatně Češi jsou mistři ve slavení. A proto, že letos Megapixel slaví 20 let od svého založení, vybrali jsme právě oslavu jako téma naší zářijové soutěže.

Tentokrát vám necháme poměrně volné pole působnosti, takže nezáleží na tom, na jakou oslavu se zaměříte. Jedinou podmínkou je, že z fotografie budou skutečně patrná nějaké emoce a bude zřejmé, že probíhá skutečně nějaká velkolepá oslava. Propálený ubrus, na kterém jsou vysypané brambůrky, plný popelník a vylité pivo nám tentokrát stačit nebude, byť může jít o zátiší po nějaké hodně bujaré akci. ;)Video soutěž - Video z oslavy

Oslavy jako takové jsou častým motivem jak rodinných, tak profesionálních videonahrávek. Pochlubte se záznamem z nějaké veselé a nezapomenutelné oslavy. Hodnotit budeme nejen kvalitu nahrávky, její střih a zpracování, ale také emoce, vtip, zábavnost a celkovou náladu a atmosféru. Ve hře jsou jako každý měsíc zajímavé ceny.

https://cdn.megapixel.cz/images/article-w1040h585-cover/7/33637.jpg?v=1388577629 | Megapixel

Garant soutěže - Martin Lukeš

K fotografování měl Martin blízko již od malička, kdy rád nakukoval do šachty dědečkova Flexaretu. I to patrně ovlivnilo jeho další kroky, když si později vybral studijní obor Mechanik optických přístrojů, tedy opravář fotoaparátů a dalekohledů. S nástupem digitální techniky se znovu vrátil k dávnému koníčku a fotografii se začal věnovat naplno. V roce 2004 nastoupil do společnosti MEGAPIXEL, kde uplatnil své znalosti nejdříve jako odborný prodejce, později se stal také lektorem fotografických kurzů, redaktorem Magazínu a editorem fotografické Galerie.

Jako lektor působil i v několika dalších společnostech už od roku 2007. V roce 2012 úspěšně dokončil fotografickou školu Impuls v Hradci Králové. K nejčastějším námětům jeho tvorby patří především krajina, portréty, reportáže, motoristické sporty a několik let se komerčně věnuje fotografování jídla a architektury.
www.maluk.czTechnika garanta

Ceny pro vítěze kategorie FOTO

1. místo - Tenba Axis Tactical 24L Backpack
2. místo - Benro Slim TSL08A + kulová hlava N00
3. místo - Tenba Messenger DNA 8 Graphite
Cena diváků - Wacom bamboo folio S

Ceny pro vítěze kategorie VIDEO

1. místo - Shimoda Explore 30 Backpack
2. místo - Tenba Fulton 10L Backpack hnědý
3. místo - Lexar SDXC 128GB 1667x Professional Class 10 UHS-II U3 (V60)
Cena diváků - Wacom bamboo folio S

Doprovodný program - Slavíme 20 let

https://cdn.megapixel.cz/images/article-w1340h5000/4/303134.jpg?v=1629805335 | Megapixel

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2021. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

 

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.